Apostolski blagoslov pape Franje Anđelki Jantolek

U nedjelju, 20. studenoga 2022. nakon svete mise, don Jozo Gojsalić, župnik župe sv. Mihovila Ark. svečano je uručio gospođi Anđelki Jantolek Apostolski blagoslov pape Franje povodom šezdeset pete obljetnice pjevanja u župnom mješovitom zboru, pridruživši se želji sv. Oca „da vjeru, ufanje i ljubav koju navješćuje svojim pjevanjem pridonoseći tako revnijemu i bogoljubnijemu sudjelovanju Božjega puka u bogoslužju nastavi svjedočiti svojim svakodnevnim životom na sve veću slavu Nebeskoga Oca“.

Radost povodom primanja ovog vrijednog priznanja podjeli su s gospođom Anđelkom članovi njezine obitelji, župnog zbora, prisutni svećenici i župljani koji su nazočili ovom lijepom događaju. Prigodne župnikove riječi i gromoglasni pljesak prisutnih izrazio je priznanje za uloženo vrijeme, trud i ljubav koje je gospođa Anđelka utkala u svoju župnu zajednicu sa željom da još puno godina slavi Boga pjesmom.

Glazba je dar Božji na radost ljudskom uhu, ljudskim osjećajima i ljudskoj duši. Svatko od nas je barem jedanput slušajući sakralnu glazbu i pjevanje crkvenog mješovitog zbora ili zbora mladih osjetio kako mu emocije postaju posebno senzibilizirane za otvaranje duše Bogu. Stoga je s pravom sv. Augustin rekao: „Tko pjeva, dvostruko moli“. (SM)

Scroll to Top